- +

Dua orang anggota exco dalam kerajaan sementara Selangor Teresa Kok dan Ronnie Liu tidak lagi disenaraikan untuk mempertahankan kerusi DUN masing-masing, Kinrara dan Pandamaran, dalam pilihan raya umum 5 Mei.

Kok bagaimanapun masih kekal mempertahankan kerusi parlimen Seputeh, namun Liu langsung tidak disenaraikan untuk mana-mana kerusi.

DAP hari ini turut menyenaraikan pengarah strateginya, Ong Kian Ming untuk kerusi parlimen Serdang, menggantikan penyandang Teo Nie Ching yang dipilih untuk bertanding di kerusi Pulai, Johor.

Penyandang kerusi DUN Sungai Pinang Teng Chang Khim pula akan mempertahankan kerusinya. Baca berita penuh]

Senarai penuh: 

PARLIMEN
   
    1.  Selayang      : William Leong Jee Keen (PKR)
    2.  Pandan       : Mohd Rafizi Ramli (PKR)
    3.  Serdang      : Dr Ong Kian Ming (DAP)
    4.  Kelana Jaya: Wong Chen (PKR)
    5.  Petaling Jaya Selatan : Hee Loy Sian (PKR)
    6.  Petaling Jaya Utara : Tony Pua (DAP)
    7.  Klang  : Charles Santiago (DAP)
    8.  Hulu Selangor :  Khalid Jaafar (PKR)
    9.  Kuala Selangor : Dr Dzulkefly Ahmad (PAS)
    10. Gombak  : Mohamed Azmin Ali (PKR)
    11. Ampang  : Zuraida Kamarudin (PKR)
    12. Hulu Langat : Che Rosli Che Mat (PAS)     
    13. Puchong : Gobind Singh Deo (DAP)
    14. Subang  : R.Sivarasa (PKR)
    15. Shah Alam : Khalid Abdul Samad (PAS)
    16. Kapar   : G.Manivanan (PKR)
    17. Kota Raja:Siti Mariah Mahmud (PAS)
    18. Kuala Langat: Abdullah Sani Abdul Hamid (PKR)
    19. Sabak Bernam : Dr Abdul Aziz Bari (PKR)
    20. Tanjong Karang : Mohamad Rashdi Deraman (PAS)
    21. Sepang : Mohamed Hanipa Maidin (PAS)
    22. Sungai Besar : Mohamed Salleh M.Husin (PAS)

     
    DEWAN UNDANGAN NEGERI

   
    1.  Teratai :   Tiew Way Keng (DAP)
    2.  Bukit Gasing : R. Rajiv  (DAP)
    3.  Bukit Lanjan : Elizabeth Wong (PKR)
    4.  Kinrara :  Ng Sze Han (DAP)
    5.  Gombak Setia : Hasbullah Mohd Ridzwan (PAS)
    6.  Kota Anggerik : Dr Yaakop Sapari (PKR)
    7.  Batu Tiga : Rodziah Ismail (PKR)
    8.  Seri Andalas : Dr Xavier Jayakumar (PKR)
    9.  Selat Klang : Dr Halimah Ali (PAS)
    10. Chempaka : Iskandar Abdul Samad (PAS)
    11. Pandamaran : Tan Pok Shyong (DAP )
    12. Seri Kembangan : Ean Yong Hian Wah (DAP)
    13. Sungai Pinang : Datuk Teng Chang Khim (DAP)
    14. Taman Medan : Haniza Mohamed Talha (PKR)
    15. Sekinchan : Ng Suee Lim (DAP)
    16. Bukit Melawati : S.Manikavasagam (PKR)
    17. Rawang: Gan Pei Nei (PKR)
    18. Batu Caves: Amirudin Shari (PKR)
    19. Hulu Klang: Saari Sungib (PAS)
    20. Bukit Antarabangsa: Mohamed Azmin Ali (PKR)
    21. Lembah Jaya: Khasim Abdul Aziz (PAS)
    22. Kajang: Lee Chin Cheh (PKR)
    23. Bangi: Mohd Shafie Ngah (PAS)
    24. Balakong: Ng Tien Chee (DAP)
    25. Subang Jaya: Hannah Yeoh Tseow Suan (DAP)
    26. Seri Setia: Nik Nazmi Nik Ahmad (PKR)
    27. Kampung Tunku: Lau Weng Sang (DAP)
    28. Damansara Utama: Yeo Bee Yin (DAP)
    29. Meru: Dr Abd Rani Osman (PAS)
    30. Pelabuhan Klang: Tan Sri Abdul Khalid Ibrahim (PKR)
    31. Kota Alam Shah: V.Ganabatirau (DAP)
    32. Sri Muda: Shuhaimi Shafiei (PKR)
    33. Sijangkang: Dr Ahmad Yunus Hairi (PAS)
    34. Teluk Datuk: Loh Chee Heng (DAP)
    35. Sungai Panjang: Mohd Fadzlin Taslimin (PAS)
    36. Sungai Air Tawar: Wahid Rais (PAS)
    37. Sabak: Sallehen Mukhyi (PAS)
    38. Hulu Bernam: Muhamad Idris Ahmad (PAS)
    39. Kuala Kubu Bharu: Lee Kee Hiong (DAP)
    40. Batang Kali: K.Ramachandran (PKR)
    41. Sungai Burong:  Mohamad Judi Sarjo (PAS)
    42. Permatang: Mohd Yahya Mat Sahri (PKR)
    43. Jeram:  Muhmmad Rashid Muhmmad Kassim (PAS)
    44. Kuang:  Tengku Maraziyah Tengku Sulaiman (PKR)
    45. Taman Templer: Zaidy Abdul Talib (PAS)
    46. Dusun Tua:  Razaly Hassan (PAS)
    47. Semenyih: Hamidi A Hassan (PKR)
    48. Sri Serdang: Noor Hanim Ismail (PAS)
    49. Paya Jaras: Mohd Khairuddin Othman (PAS)
    50. Sementa:  Dr Daroyah Alwi (PKR)
    51. Morib:  Hasnul Baharadin (PAS)
    52. Tanjung Sepat: Mohd Haslin Hassan (PAS)
    53. Dengkil: Borhan Aman Shah (PKR)
    54. Sungai Pelek: Lai Nyok Lan (DAP)
    55. Ijok: Dr Idris Ahmad (PKR)